Spotkanie z Joanną Jagiełło

Spotkanie z Joanną Jagiełło

Podczas II Świętokrzyskiego Festiwalu Literackiego rozmawiamy o tym, co naprawdę ważne.

29 maja młodzież licealna spotkała się z Joanną Jagiełło, by wspólnie poruszyć temat hejtu — słów, które potrafią ranić mocniej, niż się wydaje. To było niezwykle emocjonalne i potrzebne spotkanie.

Rozmowa o samotności, odrzuceniu, sile internetu i odpowiedzialności za słowa pokazała, jak bardzo młodzi ludzie potrzebują przestrzeni do szczerego dialogu. Literatura stała się początkiem ważnej rozmowy — o empatii, akceptacji i odwadze, by reagować.

Wyjątkowym momentem wydarzenia było również losowanie książki autorki, którą zwycięzcom wręczyła dyrektor Agnieszka Kuś.

Dziękujemy Joannie Jagiełło za autentyczność, wrażliwość i słowa, które zostają w sercu na długo.

Szczególne podziękowania kierujemy do nauczycieli i opiekunów, którzy przyprowadzili swoje klasy na to spotkanie. To dzięki Państwa zaangażowaniu młodzi ludzie mają szansę uczestniczyć w ważnych rozmowach, które uczą wrażliwości, empatii i odwagi.

To było spotkanie, które nie tylko inspiruje do czytania, ale przede wszystkim uczy, jak być bliżej drugiego człowieka.

Świętokrzyska Nagroda Literacka
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.